top of page

Jsme kolektiv architektů, urbanistů a expertů na komunikaci. Spojují nás nejen společné projekty, ale především zájem o prostředí, kde žijeme a to, jak uvažujeme o tvorbě měst. Máme dlouholeté zkušenosti s veřejnou správou z obou stran - jak za město, tak pro město. Naše know-how přesahuje klasickou projekční zkušenost architektonického studia. Opíráme se o praxi na Institutu plánování a rozvoje hl. m. Prahy a práci pro obce a místní komunity napříč republikou. Rádi spolupracujeme s dalšími odborníky, nadšenci a kreativními profesemi.

Kateřina Špičáková (Frejlachová)

Ing. arch.

Kateřina je architektka, urbanistka a editorka, absolventka Fakulty architektury ČVUT v Praze se studijní zkušeností z Hosei University v japonském Tokiu. Po pětiletém působení v Kanceláři veřejného prostoru na Institutu plánování a rozvoje hl. m. Prahy se přesunula do soukromé praxe. Dlouhodobě se věnuje veřejnému prostoru a práci pro obecní samosprávy. Je spoluautorkou mnoha manuálů a koncepčních studií veřejných prostranství. Má řadu zkušeností s přípravou výstav, workshopů a projektů přesahujících do kulturně-umělecké sféry. Aktuálně působí také jako architektka pražských hřbitovů. Má jednoho syna.

Kateřina se zajímá o fenomény vznikající od spodu nebo mimo zorné pole klasické architektury, jakými jsou panelová sídliště nebo infrastruktury pohybu zboží. Podílí se na výzkumném projektu Illegal Taipei, který se zabývá neformální architekturou a urbanismem v Tchajwanské metropoli a je součástí týmu, který ve spolupráci s pražskou galerii VI PER připravil v roce 2019 výstavu Krajiny logistiky a knihu Ocelová města: Architektura logistiky ve Střední a Východní Evropě.

DSC01847.JPG
71561885_2760788470621973_7970710941979377664_n.jpg

Milan Brlík

MSc.

Milan (*1983) je urbanista a specialista participativního plánování na úrovni obyvatel i na úrovni městských institucí. Vystudoval geografii na londýnské King’s College a regeneraci měst na University College London. Bohaté zkušenosti s vyjednáváním a aktivní komunikací získal mj. v rámci své praxe v mezinárodním byznysu. Od roku 2016 vede na pražském Institutu plánování a rozvoje Kancelář participace v plánování města. Je spoluautorem Manuálu participace - příručky, která přibližuje proces plánování za účasti veřejností nejen místním samosprávám. Poslední dva roky vede celopražský program, který má za cíl participativní plánování v Praze institucionalizovat. Jeho osobním cílem je podporovat u občanů i institucí sebevědomí a zároveň přijímat za svá rozhodnutí zodpovědnost. Má dva syny.

Martin Špičák

Ing. arch.

Martin (*1989) je architekt, absolvent Fakulty architektury ČVUT. Praktické zkušenosti získal během působení v několika architektonických studiích: 4ds, Baukumst, Headhand nebo RKAW. Aktuálně působí v Kanceláři veřejného prostoru na Institutu plánování a rozvoje hl. m. Prahy a také jako hlavní architekt města Neratovice. Ve své praxi se věnuje náročným projektům systémového nastavení rozvoje veřejného prostoru Prahy a koordinuje několik urbanistických, městských a landscape projektů. Martin je rovněž součástí týmu, který ve spolupráci s pražskou galerii VI PER připravil v roce 2019 výstavu Krajiny logistiky a knihu Ocelová města: Architektura logistiky ve Střední a Východní Evropě. Má jednoho syna.

DSC01070.JPG
david.jpeg

David Hájek

Mgr.

David (*1986) je absolventem oboru Evropská studia na Univerzitě Karlově a University of Copenhagen. Profesní zkušenosti získal v organizacích EurActiv, Člověk v tísni, Amnesty International nebo Auto*Mat, kde se - někdy také jako dobrovolník - podílel především na PR, produkci a mediální komunikaci. Je spoluzakladatelem iniciativy Zachraň jídlo, kde má na starosti komunikaci se zemědělci a produkci happeningů. Na Institutu plánování a rozvoje hl. m. Prahy se jako komunikační specialista čtyři roky věnoval vztahům s veřejností - politiky, novináři, zájmovými spolky a občany. Od r. 2017 s kamarádem provozuje hospodu v centru Prahy. Posláním aktivit jejich Roesel - beer & food je mj. vrátit do prostředí turisticky zatížené Malé Strany autentický lokální život.

bottom of page